אודות אתר זה קוּלְמוֹסְנֵט - מגזין לקולמוס עם פולמוס סיפור בהמשכים
אודות הכותבים

הוסף למועדפים

סיפורים קודמים
צור קשר רשימת דיוור פרקים ראשונים

עזרה טכנית

ספר המבקרים מאפשר להשאיר הודעה פומבית או פרטית באתר. לחיצה על הכפתור ספר מבקרים מאפשרת צפיה בהודעות הפומביות של מבקרים קודמים והוספת הודעה משלך. לצורך הוספת הודעה יש ללחוץ על הכפתור post a message , יש למלא שם ותיבת דוא"ל (לא חובה), את פרטי ההודעה, וללחוץ על הכפתור submit no preview אם מעוניינים שההודעה תהיה פרטית, יש לסמן את התיבה make this a private post .

צור קשר הוא טופס המאפשר לגולשים לכתוב למערכת. לחיצה על הכפתור צור קשר תפתח את הטופס. יש למלא שם או כינוי ודוא"ל (לא חובה), את פרטי ההודעה, וללחוץ על הכפתור "שלח".

הפורום הוא במה לפרסום פרקי סיפור שנשלחו אך לא נבחרו כפרקי המשך, ולדיון בין חברי הפורום הרשומים. לחיצה על הכפתור פורום, מאפשרת צפיה לכלל הגולשים בדיונים המתקיימים. על מנת לכתוב בפורום, יש להרשם תחילה. תהליך ההרשמה יתבצע בצורה הבאה :

 • בשורה "הנך מזוהה כאנונימי לשינוי לחץ כאן",יש ללחוץ על הקישור.
 • במסך הבא יש ללחוץ על הכפתור "הרשמה"
 • בטופס ההרשמה יש למלא את הפרטים הבאים :
  • שם משתמש וסיסמא , שישמשו לצורך כניסה לפורום. יש למלא גם את החלון של ודא סיסמא
  • בתיבת הכינוי יש לרשום את השם או הכינוי אשר יוצג בפני הגולשים.
  • השדות הבאים שיש למלא הם: שם פרטי, שם משפחה ודוא"ל. אך ניתן לסמן את התיבה בצד ימין שלהם, כך שהפרטים יישארו חסויים. דוא"ל הוא שדה חובה.
  • בשדה סוגי IM ניתן לבחור באחת מתוכנות המסרים בהם הנכם משתמשים.
  • את תיבת שם הקוד יש למלא במספרכם רק אם סימנתם את אחת מתוכנות IM בתיבה מעליה. שדות אלה אינם חובה, וגם אותם אפשר לסמן כחסוים מפני הגולשים.
  • שדה הערות הוא שדה טקסט חופשי, גם כאן ניתן לבחור אם רוצים שההערה תהה חסויה, או שתופיע בכרטיסכם.
 • לאחר מילוי הפרטים יש ללחוץ על הכפתור login
 • זמן קצר קבלת טופס ההרשמה במערכת, יִישָלַח אליך מכתב בדוא"ל המאשר את קבלתו. עליך לאשר במכתב חוזר (השב לשולח) את הרשמתך. רק לאחר קבלת מכתב אישורך במערכת, יושלם תהליך הרישום, וניתן יהיה להוסיף הודעות ותגובות בפורום.
לאחר תהליך הרישום, בשורה "הנך מזוהה כאנונימי לשינוי לחץ כאן",יש ללחוץ על הקישור. במסך זה יש להכניס את שם המשתמש והסיסמא, וללחוץ על הכפתור login . להלן הסבר קצר על כפתורי הפורום השונים:
 • העדפות אישיות מאפשר להגדיר את השעון בפורום על פי מיקום המשתמש, ולבחור את תצוגת הפורום. ניתן לבחור מתוך האפשרויות הקיימות, וללחץ על save לשמירת בחירתך.
 • הוספת הודעה מיועדת לפתיחת הודעת מקור חדשה ופותחת חלון נוסף. יש לרשום בשורת הכותרת את נושא ההודעה, ובחלון המרכזי את ההודעה עצמה. ניתן להוסיף קובץ בשדה העלאת קובץ, ולהוסיף קישורים (עד 3 לכל הודעה) . בהוספת קישורים לא לשכוח לרשום את תיאור הקישור (התיבה השמאלית לצד תיבת הקישור) .
 • שלח לחבר מאפשר לשלוח תוכן הודעה מסויימת בדוא"ל. יש למלא את הפרטים הנדרשים (דוא"ל של הנמען - חובה) וללחוץ על הכפתור שלח.
 • עקוב אחרי מאפשר קבלת הודעה מהמערכת אם וכאשר הגיבו להודעה או לתגובה שלך, עם קישור לתגובה. כדי לקבל את השירות, יש להיכנס להודעה עליה רוצים לקבל אינדיקציה, ללחוץ על הכפתור עקוב אחרי, למלא את תיבת הדוא"ל שלך, וללחוץ אישור.
 • גירסת הדפסה מאפשר להדפיס את תוכנה של הודעה ספציפית.
 • הוספת תגובה נועדה לתגובה להודעה ספציפית, ותוצג בשירשור להודעה. כללי הרישום הם כשל הודעה חדשה.

עיצובים בפורום

כאשר לוחצים על הוסף תגובה בפורום, מתקבל מסך ובו תיבה לכותרת ההודעה ומשמאל לה טבלת אייקונים לכותרת. לחיצה על אייקון מטבלה זו ובחירת אייקון, תביא את האייקון לשורת הכותרת.

בצד ימין קיימת עוד טבלה של הוסף סמלים . טבלה זו מיועדת להוספת סמלים לתוך ההודעה. בחירת סמל מתיבה זו תביא אותו לתוך גוף ההודעה. מטבלה זו ניתן לגרור סמל לגוף ההודעה באמצעות העכבר.

מעל אזור גוף ההודעה נמצא סרגל העיצוב בשלוש שורות.

שורה עליונה, משמאל לימין

זכוכית מגדלת - מאפשרת צפיה בהודעה לפני שיגורה לפורום.

Paragraph, Font Nane , Size קובעים את סוג הפונט והגודל שלו.

מספריים – על מנת לחתוך טקסט ולשמור בזכרון

העתק – מעתיק קטע מסומן לזכרון המחשב

הדבק – מדביק קטע שהועתק למקום בו נמצא הסמן.

UNDO - חוזר צעד אחורה.

שורה אמצעית משמאל לימין

B - מדגיש i - נטוי U – קו תחתי. יישור הטקסט לשמאל, לימין או למרכז, מיספור מקטעים, כניסות של מקטעים, כיוון הטקסט משמאל לימין או מימין לשמאל

שורה תחתונה משמאל לימין

טבלת צבעים לטקסט

טבלת צבעים לרקע

בשני המקרים בוחרים מקטע, פותחים את תיבת הצבעים בוחרים צבע ולוחצים על OK

הכנסת קישור – מעתיקים את הקישור לגוף ההודעה כפי שהוא מופיע בחלון הדפדפן, עומדים עליו עם העכבר, ובוחרים את תיבת הקישור (שורה תחתונה, לחצן שלישי משמאל) . בתיבה הנפתחת תופיע הכתובת בחלון העליון. בחלון האמצעי הימני בוחרים blank ולוחצים על OK . כעת ניתן להחליף את הקישור בתאור שלו ע"י סימונו עם העכבר וכתיבת תאורו במקום שורת הכתובת. (לא חובה)

הכנסת תמונה – ניתן על ידי הדבקה ישירה של תמונה בפורום בגוף ההודעה (עד גודל של 10 KB ) או על ידי הכנסת קישור למיקום תמונה ברשת. פעולה זו תתבצע על ידי לחיצה על לחצן תמונה (שורה תחתונה, לחצן רביעי משמאל) בתיבה הנפתחת יש להכניס בשורת ה – saurce את הכתובת המדויקת בה נמצאת התמונה. פעולה זו תתאפשר בתגובות רק במקרים הבאים :

 1. האתר בו נמצאת התמונה מתיר באופן מפורש שימוש כזה.
 2. האתר בו נמצאת התמונה הוא בבעלות המשתמש המכניס את התמונה או שיש לו היתר מפורש מבעל האתר לעשות שימוש בתמונה ובמיקומה.
בכל מקרה אחר שתועלנה תמונות (או כל מדיה אחרת) לפורום הן תימחקנה.

בהודעות מקור לא תותר הכנסת תמונות ממקור אחר, ויש להעבירן למערכת לצורך עריכתן.

הכנסת טבלה – מתאפשרת על ידי לחיצה על לחצן טבלה (שורה תחתונה, לחצן חמישי משמאל). בתיבה הנפתחת קובעים את הפרמטרים לטבלה (עמודות שורות ועוד) ולאחר מכן ניתן להכניס לטבלה נתונים או מלל. את הטבלה ניתן לעצב גם באמצעות הכלים האחרים שהזכרנו קודם.

קו מפריד – הלחצן התשיעי משמאל בשורה התחתונה. ניתן לבחור בו ולקבוע את רוחבו באמצעות העכבר.


לעזרת גולשי האתר, שאין להם מערכת הפעלה בעברית, מוצע להשתמש במקלדת עברית וירטואלית - פיתוחו של ד"ר יובל רבינוביץ' - שקישור אליה נמצא בפורום ליד העזרה, בשם מקלדת יוּבל. על מנת להשתמש בה, יש לכתוב בעזרת העכבר, להעתיק ע"י COPY , ולהדביק בפורום באמצעות PASTE.

להנעמת זמנם של גולשי האתר, מוצע להשתמש בתיבת הקישורים להפעלת תחנות רדיו שונות - פיתוחו של ד"ר יובל רבינוביץ' - שקישור אליה נמצא בפורום בשורת הקישורים בצד ימין, בשם רדיו יוּבל.

רשימת הדיוור תאפשר לגולשים לקבל עדכונים שוטפים על סיפורים חדשים באתר. לחיצה על כפתור רשימת דיוור תפתח חלון חדש בו יש למלא שם ודוא"ל, לסמן את הכפתור subscribe וללחוץ על GO. כתגובה יתקבל אצלכם מכתב עם קישור. יש להיכנס לקישור במכתב, ולאשר את ההצטרפות לרשימת הדיוור. רק לאחר קבלת אישורכם למכתב זה תצורפו לרשימה. על מנת להיגרע מהרשימה , יש להיכנס שוב לכפתור רשימת דיוור, למלא שם ודוא"ל, לסמן את הכפתור unsubscribe וללחוץ על GO.

חזרה

(כל הזכויות שמורות ©) תנאי שימוש