קוּלְמוֹסְנֵט - מגזין לקולמוס עם פולמוס
לאחר תהליך הרישום, בשורה "הנך מזוהה כאנונימי לשינוי לחץ כאן",יש ללחוץ על הקישור. במסך זה יש להכניס את שם המשתמש והסיסמא, וללחוץ על הכפתור login . להלן הסבר קצר על כפתורי הפורום השונים:

עיצובים בפורום

כאשר לוחצים על הוסף תגובה בפורום, מתקבל מסך ובו תיבה לכותרת ההודעה ומשמאל לה טבלת אייקונים לכותרת. לחיצה על אייקון מטבלה זו ובחירת אייקון, תביא את האייקון לשורת הכותרת.

בצד ימין קיימת עוד טבלה של הוסף סמלים . טבלה זו מיועדת להוספת סמלים לתוך ההודעה. בחירת סמל מתיבה זו תביא אותו לתוך גוף ההודעה. מטבלה זו ניתן לגרור סמל לגוף ההודעה באמצעות העכבר.

מעל אזור גוף ההודעה נמצא סרגל העיצוב בשלוש שורות.

שורה עליונה, משמאל לימין

זכוכית מגדלת - מאפשרת צפיה בהודעה לפני שיגורה לפורום.

Paragraph, Font Nane , Size קובעים את סוג הפונט והגודל שלו.

מספריים – על מנת לחתוך טקסט ולשמור בזכרון

העתק – מעתיק קטע מסומן לזכרון המחשב

הדבק – מדביק קטע שהועתק למקום בו נמצא הסמן.

UNDO - חוזר צעד אחורה.

שורה אמצעית משמאל לימין

B - מדגיש i - נטוי U – קו תחתי. יישור הטקסט לשמאל, לימין או למרכז, מיספור מקטעים, כניסות של מקטעים, כיוון הטקסט משמאל לימין או מימין לשמאל

שורה תחתונה משמאל לימין

טבלת צבעים לטקסט

טבלת צבעים לרקע

בשני המקרים בוחרים מקטע, פותחים את תיבת הצבעים בוחרים צבע ולוחצים על OK

הכנסת קישור – מעתיקים את הקישור לגוף ההודעה כפי שהוא מופיע בחלון הדפדפן, עומדים עליו עם העכבר, ובוחרים את תיבת הקישור (שורה תחתונה, לחצן שלישי משמאל) . בתיבה הנפתחת תופיע הכתובת בחלון העליון. בחלון האמצעי הימני בוחרים blank ולוחצים על OK . כעת ניתן להחליף את הקישור בתאור שלו ע"י סימונו עם העכבר וכתיבת תאורו במקום שורת הכתובת. (לא חובה)

הכנסת תמונה – ניתן על ידי הדבקה ישירה של תמונה בפורום בגוף ההודעה (עד גודל של 10 KB ) או על ידי הכנסת קישור למיקום תמונה ברשת. פעולה זו תתבצע על ידי לחיצה על לחצן תמונה (שורה תחתונה, לחצן רביעי משמאל) בתיבה הנפתחת יש להכניס בשורת ה – saurce את הכתובת המדויקת בה נמצאת התמונה. פעולה זו תתאפשר בתגובות רק במקרים הבאים :

  1. האתר בו נמצאת התמונה מתיר באופן מפורש שימוש כזה.
  2. האתר בו נמצאת התמונה הוא בבעלות המשתמש המכניס את התמונה או שיש לו היתר מפורש מבעל האתר לעשות שימוש בתמונה ובמיקומה.
בכל מקרה אחר שתועלנה תמונות (או כל מדיה אחרת) לפורום הן תימחקנה.

בהודעות מקור לא תותר הכנסת תמונות ממקור אחר, ויש להעבירן למערכת לצורך עריכתן.

הכנסת טבלה – מתאפשרת על ידי לחיצה על לחצן טבלה (שורה תחתונה, לחצן חמישי משמאל). בתיבה הנפתחת קובעים את הפרמטרים לטבלה (עמודות שורות ועוד) ולאחר מכן ניתן להכניס לטבלה נתונים או מלל. את הטבלה ניתן לעצב גם באמצעות הכלים האחרים שהזכרנו קודם.

קו מפריד – הלחצן התשיעי משמאל בשורה התחתונה. ניתן לבחור בו ולקבוע את רוחבו באמצעות העכבר.


לעזרת גולשי האתר, שאין להם מערכת הפעלה בעברית, מוצע להשתמש במקלדת עברית וירטואלית - פיתוחו של ד"ר יובל רבינוביץ' - שקישור אליה נמצא בפורום ליד העזרה, בשם מקלדת יוּבל. על מנת להשתמש בה, יש לכתוב בעזרת העכבר, להעתיק ע"י COPY , ולהדביק בפורום באמצעות PASTE.

להנעמת זמנם של גולשי האתר, מוצע להשתמש בתיבת הקישורים להפעלת תחנות רדיו שונות - פיתוחו של ד"ר יובל רבינוביץ' - שקישור אליה נמצא בפורום בשורת הקישורים בצד ימין, בשם רדיו יוּבל.


(כל הזכויות שמורות ©) תנאי שימוש